Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn uninsulated beverage dispensers.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU1283.1000 uninsulated beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU1283.1000 5/8 Inch Diameter Gauge Glass Clear for Gauge Shield Assembly
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU1283.1000 |
| Manufacturer Part # | BU1283.1000 |
| Height | 8" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU1283.1000 Gauge Glass Tube 5/8" Od X 8" Clear, Actual .593" Od X 8", For Gauge Sheild Assembly # 26-1133, Curtis Coffee 12 120a 200r 300il 312il
