RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU12527.0002 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU12527.0002 3 Inch Copper Triac Heat Sink with 4 Wire Leads
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU12527.0002 |
| Manufacturer Part # | BU12527.0002 |
| Height | 0.75" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU12527.0002 Material Copper, Length 3", 76 Mm, Width 5", 127 Mm, Inner Diameter 13 Mm, 1/2" (3) Holes Across Middle, Includes 4 Wire Leads, Thickness 1/4", 7 Mm
