Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn aftermarket coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn BU1082.0000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU1082.0000 1.5 Inch Spray Head for Bunn-o-matic Coffee Brewers
| Fits with Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU1082.0000 |
| Manufacturer Part # | BU1082.0000 |
| Height | 0.38" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU1082.0000 Spray Head, Bunn-o-matic, Coffee Coffee Brewers C12., Series Bco C Cg Crtf Ct Ctf Ctfg Ctg Cw, Cwaps Cwf Cwt Cwtaps Cwtf Cwtfaps Cwfcomb, Cwtfg Cwtfts Cwtg Cwts Cwtts Cwtwin Dsl Dslm, F Fl Fwr Ol Or Rl Rt Rtf S Sap Sl Slf St, Stap Stf Stfap Tc Tcf Tw Tw12 Twc Twcf Twf, Twf12 Vlpf Vp17 Vpca Vpcaf Vpvp Vpr Vps, Vpsf X., Coffee Urns Ucb., Tea Easy-t Pt3 Pt3q T3 T6 Tl3 Tl6 Tu3 Tu3q Tu5q., Newco Coffee
