RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU02056.1000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU02056.1000 120v Relay for Bunn-o-matic Coffee Brewers
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU02056.1000 |
| Manufacturer Part # | BU02056.1000 |
| Height | 1.63" |
| Width | 2.13" |
| Depth | 6.63" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU02056.1000 [120v ] 3-pin, Bunn-o-matic Coffee Brewer F302 F352. Series Bl Fl Fwr, Ol Rl Rt (after S/n 11500)., Brewers W/o F-197 Timer F15 (before S/n 50993) F20, (before S/n 59018) F35 (before S/n 68207) Ot15, (before S/n 8098) Ot20 (with S/n S Between 4500 & 100856), Ot35 (before S/n 33553). Urn Series Sru.urns W/o F-197, Timer U3 (208v Before S/n 17843 & 240v Before, (see Next Page) S/n 6282) U38 (208v Before, S/n 1399 & 240v Before S/n 1228) U3833 (208v Before S/n, 606 & 240v Before S/n 708).
