RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU01225.0000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU01225.0000 3-1/2 Inch Diameter Electric Warmer Element
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU01225.0000 |
| Manufacturer Part # | BU01225.0000 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU01225.0000 Warmer Element, [ 120v 130w 1ph ] [ 3-1/2" Dia. ], Bunn-o-matic, Coffee Brewer Series Ol Ot., Warmer Shp Shs Swp Sws Sua Sub., Series Wx.
