Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn aftermarket coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn BU01183-0000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn BU01183-0000 1/4 Inch Flare Fitting Water Strainer Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU01183-0000 |
| Manufacturer Part # | BU01183-0000 |
| Height | 1.3" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 4.3" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU01183-0000 Water Strainer 1/4" Flare Fitting, Bunn-o-matic, Coffee Brewers Bco-(aa Ac) Es1a Es1af Es2a., Series Ct Ctf Ctfg Ctg Cw Cwt Cwtf Cwtfg, Cwtg Dual F Fl Ol Ot Rl Rt Rtf Sl Slf St, Stap Stf Stfap System Ii Tc Tcf Tw Tw12 Twc, Twcf Twf Twf12 Vlpf., Ice Coffee Maker Ic2., Tea Brewer Pt3 Pt3q T3 T6 Tl3 Tl6 Tu3 Tu3q., Hot Water Hw2 Hw5 Hw5x., Blickman Coffee Uc903 (very Old Unit)., Cecliware Coffee, Newco Coffee
