RestaurantSupply.com is your trusted source for Bloomfield coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bloomfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bloomfield 2E-Z16741 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bloomfield 2E-Z16741 4 Inch Electric Solenoid Stainless Steel with 0.30 Inch Stroke
| Manufacturer | Bloomfield |
|---|---|
| Model Number | 2E-Z16741 |
| Manufacturer Part # | 2E-Z16741 |
| Height | 2.05" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bloomfield 2E-Z16741 Solenoid Single 120v .30