Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend {} commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend Blodgett 669_BLO-Z1021300 3/8 Inch Gas Valve Manual Control
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 0 |
| Manufacturer Part # | 0 |
| Height | 1.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Spain |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 0 Manual Gas Valve, [ 3/8"mpt X 3/8"mpt ] [ Rotation Off/on] [stem, Position Up/down] [stem Size .340"] Stem 1-1/4" Long., [ctr Inlet To End Of Stem 2-3/8"] [width 2.25"], Soutbend Oven Knob A893 M-128 # 22-1060, Southbend Broiler Knob # 22-1053, Southbend, Broiler 32-b 32-bc 32-40b 32-40c., Oven Series 136 142 1300 1400., Platinum Series (units With P Prefix)
