Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL90004 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL90004 1 Inch Hinge Bushing Door Replacement Set of 2
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL90004 |
| Manufacturer Part # | BL90004 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL90004 Door Bushing Set Of 2, 5/8" Id X 7/8" Od, Blodgett, Oven Series Ctb Ctbr Dfg 50 Dfg 100, 200 & 300 After 1/83 Mark V.
