Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Blodgett BL6497 1 Inch White Rocker Switch SPST On/off 15A 125V
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL6497 |
| Manufacturer Part # | BL6497 |
| Height | 1.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL6497 [ White Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8 X 1-1/2 ][ On/off ], [ Spst ] [ Terminals 2 (1/4" Tabs) ] [ 15a/125v 10a/250v ], [color White/black] [ Markings On/off ], Blodgett Before 3-1-94 Dfg Fa Gzl Mark V Zephaire E G
