Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL5779 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL5779 11.75 Inch Stainless Steel Plate Caster Set with Lockable Wheels
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL5779 |
| Manufacturer Part # | BL5779 |
| Height | 6" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 13.79 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL5779 W/ Plate Caster Set
