RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett BL5279 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL5279 7 Inch Gas Thermostat Cook Only Stainless Steel Unit
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL5279 |
| Manufacturer Part # | BL5279 |
| Height | 2.7" |
| Width | 7.15" |
| Depth | 12.9" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL5279 Thermostat Cook Only
