Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL4701 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL4701 20.81 Inch Oven Rack Nickel Plated with Back Stop
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL4701 |
| Manufacturer Part # | BL4701 |
| Height | 1" |
| Width | 28" |
| Depth | 21" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL4701 Oven Rack- Nickel Plated, [ 20.81" F/b] [28.25" L/r] [ 0.38" Frame ] [0.13" Wire], Back Stop Product Stop Back Stop Gap 0.37", Blodgett Dfg 100 Before 9-15-86 Ef Fa. Mark V
