Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL32302 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL32302 6-1/2 Inch 1/4 Hp 2 Speed Motor with Keyway
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL32302 |
| Manufacturer Part # | BL32302 |
| Height | 8" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 18.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL32302 2 Speed Motor, [ 208-230v ] [ 50/60 Hz ] [ 1/4 Hp ] [1p ], [1725/1140 Rpm ], , [ 5/8" X 4-5/8" Shaft W/keyway. ], Blodgett Blower Wheel # 26-1682, Blodget Oven Ctb Ctbr
