Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL23392 thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL23392 Temperature Probe 1/4 Inch by 4 Inch Stainless Steel with 37 Inch Cable
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL23392 |
| Manufacturer Part # | BL23392 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 42" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL23392 Temperature Probe, 37" Cable With 1/4" Female Push-ons, 1/4" X 4" Probe, Blodgett, Oven Series Ctb & Ctbr(intelliplus & Intellihold), Dfg 50 (intellihold) Dfg 100 200 & 300 (intelliplus, & Intellihold) Mark V (intelliplus & Intellihold).
