Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket bakery deck ovens.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other BL18263 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL18263 3/16 Inch Orifice Gas Pilot for Blodgett Oven Dfg Series
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL18263 |
| Manufacturer Part # | BL18263 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL18263 Pilot Orifice 3/16"cct .021" Nat, Blodgett, Oven Series Dfg 50 Dfg 100 200 & 300, (after 7/1/86) Zephaire G With Solid State Controls.
