Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Blodgett BL16530 1 Inch White Rocker Switch Fits Hole 7/8 to 1-1/2 Inch DPST
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL16530 |
| Manufacturer Part # | BL16530 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL16530 [ White Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8 X 1-1/2 ], [ Dpst ] [ Terminals 4 (1/4" Tabs) ] [15a/125v 10a/250v ], [ Color White/black] [ Markings On/off ] Lights, Blodgett Ef Eze Fa Gzl
