Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints BB-006-01 2.55 Inch Ball Bearing OEM Stainless Steel with Durability
Item:
#1491172
Technical details
| Manufacturer | GE/Hobart |
|---|---|
| Model Number | BB-006-01 |
| Manufacturer Part # | BB-006-01 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.55" |
| Depth | 3.05" |
| Weight | 0.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints BB-006-01 2.55 Inch Ball Bearing OEM Stainless Steel with Durability
