RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco B8042702 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B8042702 15 Inch OEM Faceplate Stainless Steel - Made for Pitco Equipment
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | B8042702 |
| Manufacturer Part # | B8042702 |
| Height | 4.8" |
| Width | 15.1" |
| Depth | 18.4" |
| Weight | 14 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco B8042702 Pg Bnr 601 Wr Face Nat Sgm24
