Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco B7510038 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B7510038 2 Inch Conversion Kit to LP For 700 Series Valves with Orifices
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | B7510038 |
| Manufacturer Part # | B7510038 |
| Height | 2.75" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N B7510038 Nat To Lp Conversion Kit, Red Cap Adj Screw Spring For Lp Conversion Sticker For, Use On 700 Series Valves, 8ea #53 Burner Orifices And Lp Pilot Orifice., For Pitco #b7510034 Use Ap#51-1504.
