RestaurantSupply.com is your trusted source for Edlund tongs.
- Authorized Edlund dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Edlund B729 tongs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Edlund B729 6 Inch Thermal Breaker 0.63A OEM Components with Durable Design
| Manufacturer | Edlund |
|---|---|
| Model Number | B729 |
| Manufacturer Part # | B729 |
| Height | 5" |
| Width | 6" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Edlund B729 Breaker Thermal .63a (m 401)