Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket thermometers.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N B6718701C thermometers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N B6718701C 3/16 Inch Temperature Probe with 9 Inch Leads Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | B6718701C |
| Manufacturer Part # | B6718701C |
| Height | 5.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N B6718701C Temperature Probe, 3/16" X 4" S/s Sensor 9" Leads 1/8" Male Pin For White, Term Block 316 Ss Parker Fitting 1/4" Mpt X 3/16" Cct, 2 Pin White Shap-in Terminal Block Connector., Pitco, Rethermalizer Rte14 Rte14s & Rte14s-2 (taco Bell), Rtg14 Rtg14 (taco Bell).
