Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco B6700604 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B6700604 Stainless Steel Temperature Probe with 16 Inch Leads
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | B6700604 |
| Manufacturer Part # | B6700604 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco B6700604 Temperature Probe W/ 16" Wire Leads & Stuffing Box, Pitco Fryer 4ssh75csfd 5ssh75csfd Sg14 Sg14di Sg14r, Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18-js, Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgh50 Sgsebnb-14, Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh60 Ssh75 Ssh75rs
