FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco B6697801-C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B6697801-C 6.55 Inch Filtration Component Stainless Steel for Fryers
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | B6697801-C |
| Manufacturer Part # | B6697801-C |
| Height | 6.2" |
| Width | 6.55" |
| Depth | 10.3" |
| Weight | 2.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco B6697801-C Fltr Crmb Cth Sfslv14
