FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco B2801108-C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco B2801108-C 16 Inch OEM Heating Element for Pitco Fryers
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | B2801108-C |
| Manufacturer Part # | B2801108-C |
| Height | 4.13" |
| Width | 16.38" |
| Depth | 16.88" |
| Weight | 3.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco B2801108-C Elem Rk Assy E18