Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Accutemp aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Accutemp units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Accutemp ATOE-2559-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Accutemp ATOE-2559-1 2.63 Inch Stainless Steel Dc Thermostat with Zytron Control
| Fits with Manufacturer | Accutemp |
|---|---|
| Model Number | ATOE-2559-1 |
| Manufacturer Part # | ATOE-2559-1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.63" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.34 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Accutemp ATOE-2559-1 Zytron Temperature Controller, Dc Thermostat, 208/240v Input 100-200 Deg F, 7ea 1/4" Tab Terminals, 3/16" D-stem, Accutemp
