Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW AS-M1110A cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW AS-M1110A 1/4 Inch Bulb 72 Inch Cap Thermostat with Auxiliary Switch
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | AS-M1110A |
| Manufacturer Part # | AS-M1110A |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride AS-M1110A [ Type - Ka ] [ Temp 100-550 ] [ Bulb 1/4" X 5-9/16" ], [ Cap 72" ] Has Auxillary Switch. 4 Terminals., Apw Dial Is # 22-1219 550-100, Bakers Pride Includes Knob Ap Sells Separate As # 22-1204, Apw Toaster M9502 M95-3, Apw Warmer Hfw(2 2d 3 3d 4 4d 5 5d) Bm-30d, Series Bm-80 & Bw & Sm-50 & Sw & Tm-43d Needing 72" Cap., Bakers Pride Model
