RestaurantSupply.com is your trusted source for APW cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW AS-54052 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW AS-54052 4.7 Inch Electric Heating Element for Cooking Equipment
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | AS-54052 |
| Manufacturer Part # | AS-54052 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 14.55" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW AS-54052 208v 1800w 4/3 Element
