RestaurantSupply.com is your trusted source for APW cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW AS-54051 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW AS-54051 7 Inch Electric Heating Element 1600W Stainless Steel
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | AS-54051 |
| Manufacturer Part # | AS-54051 |
| Height | 0.35" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 15.95" |
| Weight | 0.53 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW AS-54051 Element 208v 1600w
