Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW AS-54005 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW AS-54005 11 Inch Toaster Element 208v 1400w with Screw Terminal
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | AS-54005 |
| Manufacturer Part # | AS-54005 |
| Height | 0.5" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 11.1" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW AS-54005 [ 208v 1400w 1ph ] [ 11" X 5-3/4" ], [terminals Flag W/screw, For Screw Only Use # 26-2345 10-32 X 1/4", American Permanent Ware, Toaster At-10 At-200 Bt-15.
