Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW AS-2067700 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW AS-2067700 3.5 Inch Horizontal Thermostat Black Dial Gas Control
| Fits with Manufacturer | Tri-Star |
|---|---|
| Model Number | AS-2067700 |
| Manufacturer Part # | AS-2067700 |
| Height | 3" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 11.75" |
| Weight | 0.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Tri-Star AS-2067700 Temp 200-500f, Gs T Stat Horiz Bkt .187 Flat Down 3/8" Fpt, Cap 36" Bulb 3/16" X 11-5/8"., Black Dial # 22-1492 Pointer Dial, Dial Plate Apw 8705517, American Permanent Ware Griddle Ggm Ggt
