Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam ALTSW34769 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam ALTSW34769 Switch Rocker 2 Inch Black 125 to 277V 20 Amp 4 Pole
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | ALTSW34769 |
| Manufacturer Part # | ALTSW34769 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam ALTSW34769 Alto Shaam, , Switch Rocker Black 125-277v 20a 4 Pole Dtst., , Fits Models, 1000-bq2/128 1000-bq2/192 1000-bq2/96 1000-s 1000-s/hd, 1000-s/hd/pt 1000-s/std 1000-s/std/pt 1000-sk-i, 1000-sk/ii 1000-sk/iii 1000-th-i 1000-th-ii, 1000-th-ii-split 1000-th/iii 1000-up 1000-up/hd, 1000-up/p 1000-up/std 1000-ups/hd 1000-ups/std 1000up, 1200-s 1200-s/hd 1200-s/hd/pt 1200-s/std 1200-s/std/pt, 1200-sk/iii 1200-sr 1200-th/iii 1200-up 1200-up Manual, 1200-up/hd 1200-up/sr 1200-ups 1200-ups/hd 1200-ups/sr, 1767-sk 1767-sk/iii 20-20mw 20-20w 300-s 300-th/iii, 500-1d 500-1dn 500-2d 500-2dn 500-3d 500-3dn 500-s, 500-s/hd 500-s/hd/pt 500-s/std 500-s/std/pt 500-th-ii
