Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam ALTGS-23796 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam ALTGS-23796 22 Inch Grey Silicone Door Gasket with 4 Rib Seal
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | ALTGS-23796 |
| Manufacturer Part # | ALTGS-23796 |
| Height | 0.5" |
| Width | 22" |
| Depth | 30.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam ALTGS-23796 Door Gasket, Grey Silicone Gasket 22 X 30-1/2 Frame Size Fits 3/8 Wide, Pushin With 4 Ribbs One Sided Lip For Seal, Alto-shaam Warmer 1000-th-ii 1000-th-ii-split, 1000-th-iii, 1200-s 1200-s/hd 1200-s/hd/pt 1200-s/std 1200-s/std/pt, 1200-sr 1200-th-iii 1200-up 1200-up Manual 1200-up/hd, 1200-up/sr 1200-ups 1200-ups/hd 1200-ups/sr 500-th-ii, 500-th-iii 750-s 750-th-ii 750-th-iii
