Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Alto-Shaam units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Alto-Shaam ALT55789R commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam ALT55789R Length 51 Inch Probe Meat Stainless Steel with Ceramic Terminal
| Fits with Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | ALT55789R |
| Manufacturer Part # | ALT55789R |
| Height | 1.75" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam ALT55789R Material Stainless Steel, Length 51" Wire Lead, 1295 Mm Wire Lead, Includes Ceramic Terminal Block Wall Flange, Type 4 3/8" X 3/16 Dia Probe
