Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket equipment stands and filler tables.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other AE63-4002C equipment stands and filler tables
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield AE63-4002C Adjustable Equipment Leg 6 Inch Cast Nickel with Plate
| Fits with Manufacturer | Component Hardware Group |
|---|---|
| Model Number | AE63-4002C |
| Manufacturer Part # | AE63-4002C |
| Height | 6" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Component Hardware Group AE63-4002C Adjustable Equipment Leg, 3-1/2"plate Mount 6" Leg With 1-1/4" Adj Hex Foot Die, Cast Nickel 2000 Lbs Per Leg 2-5/8" Mounting Hole, Centers 1/2"-13 Flush Stud With Removable Plate
