Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart A91200 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart A91200 8-1/16 Inch Blower Wheel Counterclockwise Rotation Steel
| Fits with Manufacturer | American Range |
|---|---|
| Model Number | A91200 |
| Manufacturer Part # | A91200 |
| Height | 2.5" |
| Width | 8.17" |
| Depth | 8.17" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
American Range A91200 Blower Wheel, 8-1/16" Dia X 2-1/2" W X 1/2" Hole Flat Back, Ccw Rotation Smooth Hub 2 Set Screws., American Range Ar-c, Oven Model, Imperial Oven Series Icv Icvd Ir W/convection Oven., Vulcan Oven Gh W/convection Oven, Wolf Oven All Commander & Challenger Snorkler Units W/conv, Oven.
