RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco A8000801C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco A8000801C 1.6 Inch Steel Support Bracket for Commercial Applications
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | A8000801C |
| Manufacturer Part # | A8000801C |
| Height | 0.55" |
| Width | 1.6" |
| Depth | 12.6" |
| Weight | 0.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco A8000801C Pg Brkt Manf Sprt 14 1 47 18 Uf