RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial restaurant ranges.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg A710E8741 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star A710E8741 2-1/4 Inch Dial Thermostat Knob Black with White Print
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | A710E8741 |
| Manufacturer Part # | A710E8741 |
| Height | 0.85" |
| Width | 2.15" |
| Depth | 2.2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend A710E8741 Thermostat Knob [ 2-1/4" Dia ] [ Off-800-300 F ], [ 427-149 C ] Black W/white Print., [mount .187"] [flat Position Up], Used With Thermostat # 46-1057, Southbend Ra36c1w Ra36c7w, Toastmaster Oven/range 36" All Purpose Range W/12" X 24", Grill 20a2-(c M R) 20b2-(c M R)., 12" All Purpose Range 20xa2-(c M)., Super "t" Heavy Duty Range Ra36d(1 2) Ra36c1 & 2 D1 & 2, M1 & 2.
