Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco A7025301 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N A7025301 14-1/4 Inch Width Filters Oil Envelope 22-1/2 Inch Length
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | A7025301 |
| Manufacturer Part # | A7025301 |
| Height | 2.5" |
| Width | 14.75" |
| Depth | 23" |
| Weight | 7.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N A7025301 Length 22-1/2", 572 Mm, 12-3/4" To Center Hole, 324 Mm, To Center Hole, Width 14-1/4", 362 Mm, Inner Diameter 1-1/2" Hole, 38 Mm Hole, Type Envelope, Sold In Quantities Of 45
