FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Globe cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe 982-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Globe 982-1 5.65 Inch Gear Motor Chute Electric Durable Metal
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 982-1 |
| Manufacturer Part # | 982-1 |
| Height | 5.6" |
| Width | 5.65" |
| Depth | 12.45" |
| Weight | 8.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 982-1 90vdc 0.1hp 1.08 Amp 120 Rpm., Globe 3500 3600(p) 3750 3850(p V) 3875v 3975(p) 4500, 4600(p) 4750 4850 4913 4975(p)
