Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure -9798-45 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure -9798-45 6 Inch Scale Inhibitor Feeder Stainless Steel
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | -9798-45 |
| Manufacturer Part # | -9798-45 |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 19" |
| Weight | 3.94 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure -9798-45 System Includes Sr-x Housing Ss-imf Cartridge And Spacer, Scale Control Maximum Flow 6.0 Gpm (22.7 Lpm) Working, Pressure 10 - 125 Psi, Non-shock Max. Temp 35 - 100f (2 - 38, C) Inlet Outlet Size 3/4"
