Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure 9796-01 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure 9796-01 2.2 Lbs Powder Scale Kleen for 10 Inch Pre-filter Bowl
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | 9796-01 |
| Manufacturer Part # | 9796-01 |
| Height | 7.7" |
| Width | 3.7" |
| Depth | 3.7" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Hazardous | True |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure 9796-01 Scalekleen Powder 2.2 Lbs, Removes Limescale Buildup., Fda Approved Food Grade Material, Safe To Pour Down Drain After Use., Removes Scale Quickly Easily And Safely., For 10" Pre-filter Bowl
