Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 97-5073 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 97-5073 3 Inch Stainless Steel Bonnet for 3 Inch Draw-off Valve
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 97-5073 |
| Manufacturer Part # | 97-5073 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 2.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 97-5073 3" Ss Bonnet For 3" Draw-off Valve # 56-1151, Cleveland, Groen Kettle Series Dah., Legion Kettle, Market Forge Kettle F-(20le 20pe 30le 30pe 40le, 40pe 60le 60pe 80le 80pe) Ft(20le 30le 40le 60le 80le)., Southbend Kettle, Vulcan Kettle Series Vd(l Lt P Pt Ws Wt) Ve(l Lt P).
