Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 97-5071 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 97-5071 1-1/2 Inch Bonnet Stainless Steel Valve Cover
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 97-5071 |
| Manufacturer Part # | 97-5071 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 97-5071 Ss Bonnet 1-1/2" For 1-1/2" Valve # 56-1024, Cleveland Kettle, Groen Kettle Series Ae Ah Cah Cdc D D2 Dah Dcae, Dcee Dee Dh Dl Dt Dta Em Ft Gpt Gt Hh Pt., Legion Kettle, Market Forge Kettle, Southbend Kettle, Vulcan Kettle Series Vd(l Lt Ms Mt P Pt Ws Wt) E(l Lt P).
