RestaurantSupply.com is your trusted source for Everpure coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Everpure dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Everpure 962501 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Everpure 962501 3 Inch 5 Micron Filter Cartridge for Steamer Clean Water
| Manufacturer | Everpure |
|---|---|
| Model Number | 962501 |
| Manufacturer Part # | 962501 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 20.5" |
| Weight | 2.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Everpure 962501 Everpure 7cb5 Filter Cartridge, 5 Micron Carbon Block Filter Cartridge, Taste Odor Chlorine, 10 000 Gpm
