FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 961P SINGLE bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 961P SINGLE 60 Inch Gas Pizza Deck Oven with Burner 1 26000 BTU
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 961P SINGLE |
| Manufacturer Part # | 961P SINGLE |
| Height | 48.25" |
| Width | 60" |
| Depth | 40" |
| Weight | 725 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 961P SINGLE Large Nat Gas Sgl Pizza Deck Oven