Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 960053-00001 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 960053-00001 1.05 Inch Stainless Steel Door Switch for Refrigeration
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 960053-00001 |
| Manufacturer Part # | 960053-00001 |
| Height | 3.25" |
| Width | 1.05" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 960053-00001 Door Switch
