RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 959508-1 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 959508-1 9 Inch Commercial Burner Stainless Steel Gas with Precise Heat Control
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 959508-1 |
| Manufacturer Part # | 959508-1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 8.75" |
| Depth | 26.13" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 959508-1 Burner
