Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 8911 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 8911 2.5 Inch Hex Nut for 1-1/2 Inch Draw-off Valve Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 8911 |
| Manufacturer Part # | 8911 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 8911 Ss Hex Nut For 1-1/2" Valve Body On 1-1/2" Draw-off Valve., For Draw-off Valve # 56-1024, Kettles
