FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jackson commercial restaurant ranges.
- Authorized Jackson dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Jackson 89001016 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jackson 89001016 11 Inch Electric Heating Element with Gasket
| Manufacturer | Jackson |
|---|---|
| Model Number | 89001016 |
| Manufacturer Part # | 89001016 |
| Height | 5.75" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 6.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jackson 89001016 3 Phase With Gasket 18-1/8" Long From Top Of Flange, Flange 4-1/2" Square, With Thermowell, Jackson Aj-100ce Aj-64ce Aj-64cs Aj-86ce Aj-86cgp, Aj-86cs Ajx-44ce Ajx-44cs Ajx-54ce Ajx-54cs Ajx-66ce, Ajx-66cs Ajx-76ce Ajx-76cs Ajx-80ce Ajx-80cs Ajx-90ce, Ajx-90cs Crew 44 Crew 44s Crew 66 Crew 66s Ts-44, Ts-66 Tsc-44 Tsc-66
